Selda KOŞAR

       

                           Fizyoterapist, Osteopat

                       Psikonöroimmunolog

 


İstatistikler
Toplam: 280149
Aktif: 1
Bugün: 28
Dün: 109

AnasayfaAMACIMIZ;

Osteoyaşam; insanı mekanik bir sistemler bütünü olarak gören sisteme inat, insanın bütünselliğine dikkat çekmek üzere kurulmuştur. İnsan; tüm organ sistemleri, duyguları, düşünceleri, beslenmesi ve enerjisiyle bir bütündür ve tüm bu faktörler birbirleriyle ilişki içindedir. Eğer sağlıklı kalmak ya da eski sağlığınızı geri kazanmak istiyorsanız bedeninizin sesine kulak vermelisiniz.


Bütünsel yöntemler eşliğinde bedeninizin muhteşemliği içine keşfe çıktığınızda eklem ağrılarınızdan, depresyona, uyku sorunlarından tiroidit, ülseratif kolit, Ms gibi otoimmun hastalıkara kadar bir çok hastalığın bilinç altında yatan sebeplerini görecek, bu bilinçaltı kalıplarını değiştirip doğru beslenme, doğru egzersizle hayatınızın kontrolünü elinize alacak ve bedeninizin kendini onarım yeteneği karşısında hayrete düşeceksiniz.


yazının devamı...
Sosyal medya üzerinden takip etmek için osteoyaşam grubumuza katılın...


OSTEOPATİ

"Yaşam Harekettir."


ost


Osteopati; Amerika’da 1874 yılında Missouri’li bir doktor olan Andrew Taylor Still tarafından geliştirilerek uygulanmasına başlanılan ve bütünlük içeren bir terapi sistemidir.


İnsan vücudundaki tüm organ ve dokuların kendilerine özgü hareketleri vardır. Bu hareketler kısıtlandığında ağrı ve hastalık oluşur. Osteopatide bu hareket kısıtlıkları bulunarak düzeltilir. Bu sayede hastalıkları oluşturan nedenler ortadan kaldırılarak vücudun kendini iyileştirme mekanizmasının çalışması sağlanır. Yani semptomatik değil sebebe yönelik çalışılır.


yazının devamı... 


 

CRANİOSACRAL TERAPİ

"RAHATLAYIN VE KENDİNİZİ RİTME BIRAKIN"


cst


Craniosacral Terapi (CST) ; Craniosacral Sistem omurilik, omuriliğin etrafını saran zar, ve beyin sıvısından oluşmaktadır. Kafatası kemikleri, ve kuyruk sokumu kemiklerine kadar belkemiği bu sistemin etrafını kuşatır ve korur. Bu sistemin içerisinde bulunan sinir sistemi bedenimizin tüm işlevlerini yönlendirir. Craniosacral terapi bu sistem üzerine ‘cranial ritmi (beyin omurilik sıvısının ritmi)' kontrol edilerek uygulanan hafif basınçlı manipulasyonlardır.


yazının devamı...PSİKONÖROİMMUNOLOJİ

"GEÇMİŞ ASLA ÖLMÜŞ DEĞİLDİR; GEÇMİŞ, GEÇMİŞ BİLE DEĞİLDİR"


pni


Psikonöroimmunoloji (PNI); İnsan psikolojisi, bağışıklı sistemi , sinir sitemi ve hormon sistemi arasındaki bağlantıları araştıran bir bilim dalıdır. Hastanın zihinsel durumunun hastalıkları ve şifayı etkilediğini söyler.


Psikonöroimmünoloji sözcüğü, New York Rochester’daki Rochester Üniversitesi Tıp Merkezi’nin psikiyatri bölümünde bir araştırmacı olan Robert Ader tarafından türetilmiştir. Ader yaptığı araştırmalarda stres ve anksiyete gibi durumların ve çevresel faktörlerin bağışıklık sistemini etkilediğini göstermiştir. Sonrasında bağışıklık sistemi ile diğer zihinsel ve ruhsal süreçler arasındaki etkileşimleri keşfeden yüzlerce araştırma gerçekleştirilmiştir.


yazının devamı...

 
 PALEO BESLENME

"YEMEĞİNİZ İLACINIZ, İLACINIZ YEMEĞİNİZ OLSUN"

PALEO BESLENME            

Paleo tarzı beslenme genel olarak bundan binlerce yıl önce yaşayan atalarımızın beslendiği gibi beslenme stili olarak özetlenebilir. Bunu, genlerimiz binlerce yıldır aynı olmasına rağmen özellikle sanayi devriminden sonra değişen beslenme stilimizin genlerimizle uyumsuz olduğu tezi üzerinden savunur. Paleo beslenme savunucularına göre bu uyumsuzluk, günümüzde oldukça sık görülen kronik-dejeneratif hastalıkların sebebini oluşturmaktadır.

yazının devamı...

 

KURU İĞNELEME

             "AĞRILARA ELVEDA DEYİN"


ki


Kuru iğneleme; Tıpta triger point (triger nokta) dediğimiz hassas noktalara akupunktur iğneleri batırılarak bu ağrılı noktaların çözülmesini ve kasın normal gerginliğine dönmesini sağlayan tedavi yöntemidir.


Triger nokta yani tetik nokta kas liflerinin normal işlevsel ilişkisinin bozulduğu, basıldığında çevreye dağılan bir ağrı oluşturan hassas kas bölgeleridir. Tetik noktalar içinde bulundukları kası güçsüz ve gergin yaparlar. Sürekli gergin olan kas komşusu olduğu eklemde de ağrılar olurabilir.


yazının devamı...


 
DORN METOD

     "OMURGANIZI DENGELEYİN..."

 

dorn


Dorn terapi omurga ve diğer eklemleri hizalayan ve normal yerine getiren bir çeşit bütünsel, manuel bir terapidir.


Hastanın problemi nerede olursa olsun düzeltme tüm vücuda yapılır. İlk olarak hemen hemen her insanda görülen bacak boyu eşitsizliği düzeltilerek bacak boyları birbirine eşitlenir. Sonrasında leğen kemikleri ve tek tek tüm omurlar düzeltilir. 

 

yazının devamı...

 

 


 

 

BREUSS MASAJI

   "OMURGANIZIN GEVŞEMESİNE İZİN VERİN"

 

breuss


Breuss masajı çok nazik, güvenli,omurgayı besleyen ve hizalayan özel bir omurga masajıdır.


Avustralyalı bir şifacı olan Rudolf Breuss tarafından geliştirilmiştir ve dorn metodu ile mükemmel bir uyum içerisinde uygulanır. Rudolf Breuss intervertebral Disk'lerde yırtık değil, dejenerasyon olduğunu ve bunun kendisini yenilemesinin (rejenerasyon) mümkün olduğunu söylemiştir. 

 

yazının devamı...

 

 


 

MODİFİYE PİLATES

  "DURUŞUNUZU DÜZELTİN, HAYATINIZ DÜZELSİN"

 

 

MP


Pilates, Joseph Humbertus Pilates tarafından geliştirilmiş bir egzersiz yöntemidir.


Joseph Humbertus Pilates çocukluğunda raşitizm, astım ve romatizmal ateş gibi hastalıklar geçirdi ve bu hastalıklara karşı egzersiz ile doğal bağışıklık kazanmaya karar vererek yoga, zen meditasyonu ve antik Yunan ve Romalılara ait sıkı egzersiz programları üzerinde çalıştı.


I. Dünya savaşında esir alınarak bir hastaneye gönderildi. Burada hastalara hafif egzersiz programları hazırladı. Daha sonra bu egzersizleri yapan hastaların diğerlerinden daha hızlı iyileşmesi sonucu doktorların da desteğiyle Joseph egzersizlerini yayları da ekleyerek geliştirdi. O dönemde bu egzersizleri yapanların daha sonra yayılan ve binlerce savaş esirinin ölümüne yol açan nezle salgınından kurtulduğu söylenir.

 

yazının devamı...

 

 


 

 

MANUEL TERAPİ

   "EKLEMLERİNİZ YENİDEN HAREKET BULSUN"

 

MT


Manuel Terapi: El ile uygulanan özel tekniklerin kullanıldığı tedavi yöntemleridir. Geçmişi Hipokrat'a kadar uzanır. Avrupa'da ve ABD'de resmi olarak manuel terapi eğitimleri verilmekte ve uygulamalar yapılmaktadır. Türkiye'de de bu konuda meslek üstü eğitimler alan fizyoterapistler tarafından manuel terapi uygulamaları yapılmaktadır.

 

yazının devamı...

 

 


 

 

ALFA BİOENERJİ

   "YAŞAM ENERJİNİZİ YENİDEN KAZANIN"

 

BİO


Bioenerji;

“Bio; Canlılık, yaşam” “Enerji; akım, frekans, güç, kudret” anlamlarına gelmektedir. Bioenerji, kainatta görülen, görülmeyen her türlü varlığın sahip olduğu enerjidir. Allah katında bütün yaratılanlara gönderilen hayat akımı da diyebiliriz.

İnsan vücudunda devamlı bir titreşim ve düşük voltajlı bir elektromanyetik akım vardır. Bu akım fiziksel bedenin dışına doğru genişleyerek beden etrafında aura denilen bir alan meydana getirir.

Bazı durumlarda vücudun enerji dengesinde bozulmalar oluşur ve enerji akımının azalabilir. Bu durum uzun süre devam ederse insanın fizyolojik bedeninde de sorunlar ortaya çıkmaya başlar. Ya da fizyolojik sistemdeki bazı sorunlardan dolayı enerji bedende problemler ortaya çıkabilir. Bioenerji ile işte bu bozulan enerji akımı pozitif enerji akımı ile şarj edilir.

 

yazının devamı...

 

 
NEFES TERAPİSİ

  "NEFES ALIN, CANLANIN..."


NT


Nefes terapisi (Holoterapi) ; Hızlı nefes alıp verme ile bilinçaltı derinliklerinin keşfedilip temizlenmesini sağlayan bütünsel bir terapi metodudur. Holoterapide uygulanan hızlı ve derin nefes alışları; sınırların aşılmasını, kalıpların kırılmasını, potansiyelelrin ortaya çıkarılmasını, anlayış ve bilinç seviyesinin yükseltilmesini sağlar.


Yaşamak canlı olmakla, canlı olmak hareket etmekle ilişkilendirilir. Hareket etmek için dışarıdan enerjiye gereksinim duyulur. Enerjiyi dönüştürmek ve işe yarar hale getirmek katalizör olan oksijenle ilgilidir. Yanmayı ve enerji dönüşümünü gerçekleştiren oksijendir. Yanmanın kalitesini belirleyen şey aldığımız oksijenin yeterliliği ve sürekliliğinin sağlanmasıdır.


yazının devamı...


 
MANUEL LENF DRENAJI

"LENF DOLAŞIMI RİTME KAVUŞSUN"


LD


Manuel Lenf Drenajı; Lenf sisteminin elle uyarılarak hareket edemeyen lenf sıvısının (beyaz kan olarak da bilinir) serbest olarak akmasını sağlayan bir tekniktir. Sempatik Sinir Sistemi’ne etki ederek, ağrıları azaltır ve derin rahatlık sağlar. Bağışıklık sistemini güçlendirir ve lenf akımını hızlandırır.


Lenfatik dolaşım, vücuttaki ödemi toplayarak hücre ve dokulara besin taşıyan beyaz kan dolaşımıdır. Lenfatik Dolaşım, bedeni toksinlerden arındırır. Bağışıklık sistemini güçlendirerek, bedeni enfeksiyonlardan korur, yan etkisi olmayan, rahatlatıcı bir terapidir.


yazının devamı...


 
BANTLAMA

"AĞRINIZIN YÜKÜNÜ BIRAKIN O TAŞISIN"


TAPİNG

TAP
yazının devamı...

Osteoyaşam facebook'ta...


 

Tavsiye etmek için tıklayın...


 

Milliyet Blog sayfama erişmek için tıklayın...

 

 

Etiketler: osteopat İzmir fizik tedavi osteopati Bergama fizyoterapi osteoyaşam

İçerik Rss - Haberler Rss

Tasarım ve Programlama: Omnportal