Selda KOŞAR

       

                           Fizyoterapist, Osteopat

                       Psikonöroimmunolog

 


İstatistikler
Toplam: 280156
Aktif: 3
Bugün: 38
Dün: 109

Breuss Masajı

"OMURGANIZIN GEVŞEMESİNE İZİN VERİN"

br

Breuss masajı çok nazik, güvenli,omurgayı besleyen ve hizalayan özel bir omurga masajıdır.


Avustralyalı bir şifacı olan Rudolf Breuss tarafından geliştirilmiştir ve dorn metodu ile mükemmel bir uyum içerisinde uygulanır. Rudolf Breuss intervertebral Disk'lerde yırtık değil, dejenerasyon olduğunu ve bunun kendisini yenilemesinin (rejenerasyon) mümkün olduğunu söylemiştir. Breuss masajıyla elde edilen sonuçlara bakıldığında bunun oldukça mümkün olduğu görülmektedir.


Omurgamız her canlı organizma gibi sürekli stres ve gevşeme yaşayan, beslenme ihtiyacı olan, dinlenen ama aynı zamanda gücünü işlevini korumak için doğru miktarda stres altına giren bir yapıdır. Gün boyunca omurgamız ayakta durmada, oturmada ve yürümede çok fazla stres altında kalır, bu stresleri de diskler bir yastık görevi görerek elimine eder.


Bu stres altında diskler sıkıştığı için, içindeki sıvının bir miktarı dışarı çıkar ve diskler incelir. Eğer gece yatmadan önce ve sabah kalktığımız zamanki boyumuzu kıyaslayacak olsak sabahları geceye nazaran boyumuz biraz daha uzun olur. Çünkü uyku esnasında yük taşımadığı için omurga rahatlar ve tıpkı kuru bir süngerin suyu emmesi gibi disklerden çıkan sıvı tekrar disklerin içine döner. Eğer vücudumuzda metabolizma dengesi bozulursa bu mekanizmada da bir takım problemler olur. Breuss masajı omurgayı gererek bütün ve sağlıklı bir gece uykusunun omurga üzerinde yaptığı etkiyi yapar, bu sırada kullanılan doğal bitkisel yağ da diskleri besler.

Etiketler: pendik tuzla Bergama

Paylaş
Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google

İçerik Rss - Haberler Rss

Tasarım ve Programlama: Omnportal