Selda KOŞAR

       

                           Fizyoterapist, Osteopat

                       Psikonöroimmunolog

 


İstatistikler
Toplam: 280149
Aktif: 1
Bugün: 28
Dün: 109

Beslenme

SİZ EMZİRMEYİ SADECE KARIN DOYURMAK MI SANDINIZ?

 


Hamileliğimin sonlarına doğruydu, kendimi doğal doğuma, doğum tercihlerine ve hipnobirthing çalışmalarına öylesine kaptırmıştım ki sanki doğumdan sonra pat diye her şey bitiverecekti.  Emzirme konusuyla nedense hiç ilgilenmemişim “hele bir doğsun da nasıl olsa emziririm” diye düşünüp bu konuyu es geçmişim.  2 yıl boyunca emzirmenin bağışıklık sistemi için ne kadar önemli olduğunu biliyordum ama bu ülkede hastaneye  “mamacılara” karşı gardını almadan gidilmemesi gerektiğini doğumdan sonra hastanede öğrendim…


yazının devamı...


 
NEDEN PALEO BESLENME?

 

Eğer sağlık ile ilgili gelişmeleri takip ediyorsanız bağırsaklarımızın artık ikinci beynimiz olarak kabul edildiğini biliyorsunuzdur. Bağırsaklarımız ve beynimiz arasında birbirleri ile iletişimi sağlayan ve beyin ile başka hiçbir organ arasında olmayan bağlantılar mevcut. Bu da bağırsaklarımızın ne kadar önemli olduğunun bir göstergesidir.


                                   yazının devamı...BESLENME ŞEKLİMİZ BAĞIŞIKLIK SİSTEMİMİZİ ETKİLİYOR


Bağırsaklar ve Bağışıklık sistemi


Sağlık kavramını tam olarak anlayabilmek için temel olarak bağırsağın ne olduğunu ve içinde neler gerçekleştiğini bilmek gerekir.


Optimal sağlığı korumak için vücuttaki tüm sistemler yakın bir ilişki içinde birlikte çalışırlar. Bir sistemde bir dengesizlik olduğunda bu dengesizlik bir domino taşı etkisi yaratarak diğer tüm sistemleri etkiler ve vücudun diğer alanlarında hastalıklara veya kronik sağlık problemlerine yol açabilir.


yazının devamı... 
KAN GRUPLARINA GÖRE BESLENME


Bütünsel sağlık ile ilgili konularda hep “kişiye özel terapi”lerden bahsediyoruz. Çünkü her bireyin kendine özgü gen dizilimi, soy geçmişi, çevresel faktörleri, duygusal dünyası, mizaçı vs faktörleri vardır.

 

Bilim dünyasında yapılan çalışmalar ve uzun süren tecrübeler sonucunda bir kişiye zarar veren bir gıdanın başka bir kişiye zarar vermediği, ya da bir kişiye fayda sağlayan ilacın başka bir kişiye aynı dozda fayda sağlamadığı görülmüş ve insanların farklı özelliklere sahip oldukları kanısına varılmıştır. Bu farklılıklara sebep olan etmenlerden biri kan gruplarıdır.


yazının devamı...


 
REÇETE GEREKTİRMEYEN 5 GÜÇLÜ ANTİBİYOTİK

Hastane antibiyotikleri günümüzde en çok reçete edilen ilaçlar haline gelmiştir. Bunun sonucunda insanların sindirim sistemleri harap olmakta ve gelecekte karşılaşılabilecek çeşitli enfeksiyonlara karşı doğal bağışıklığı zayıflatmaktadır. Aşağıdaki 5 güçlü doğal antibiyotik ile sindirim sisteminizi yıkmadan enfeksiyonlardan kurtulabilirsiniz.


yazının devamı...
 
YETERİ KADAR SU İÇİYOR MUSUNUZ?


Bir çok insan vücudunun susuz kalabileceği konusunda endişe duymaz. Onlara göre susuz kalmak, sadece susuz çöllerde seyahat eden kişilerin başına gelebilecek bir olaydır. Ancak susuzluğun akut formu gibi ani ve yoğun bir doğaya sahip olmayan bir de kronik formu vardır. Kronik susuzluk günümüzde yeterli su almayan herkesi etkilemektedir.


yazının devamı... 
MASKESİ DÜŞEN ALTI BÜYÜK KOLESTEROL EFSANESİ


Efsane 1: Kolesterol sizi öldürür.


Bu doğru değildir. Kolesterol bizim dostumuzdur, düşmanımız değildir. Sağlıklı yaşamak için, özellikle kadın sağlığı için kolesteol korkulan bir şey olmamalıdır. Kolesterol, karaciğer tarafından doğal olarak üretilen bir üründür. Normal hücre işlevi için önemli bir maddedir.

                                 

                                            yazının devamı...
Günlük beslenmenize zerdeçalı eklemeniz için 10 sebep

 

1. Antimikrobiyaldir. Bakteriyal ve viral enfeksiyonlarla savaşır. Özellikle solunum sistemi hastalıklarının tedavisinde etkilidir. ( Soğuk algınlığı ve nezlede mükemmel bir çözümdür.

2. Prostat büyümesi, meme, deri, akciğer ve kolon kanserlerini önler ve durdurur.

3. Tip II diabet riskini azaltığı bilinmektedir.

                                yazının devamı...YETERLİ BALIK TÜKETİMİ BÖBREK TAŞI OLUŞUMUNU ENGELİYOR

 

Yeterli alınan omega 3 böbrek taşı oluşum riskini azaltıyor!!!


Üç tarafı denizlerle çevrili bir ülkede yaşamanın nimetlerini yeterince kullanıyor muyuz? Kişi başına haftada kaç kg balık tüketiyoruz? Peki tükettiğimiz balık yosun yiyen ve bu sayede omega 3 içeren denizde yetişmiş balık mı yoksa yemlerle beslenen kültür balıkları mı?

 

                                yazının devamı...

 

 
YAPAY TATLANDIRICI TEHLİKESİ


Aspartam şekerden 180 kat daha güçlü olan ve hiçbir kalori içermeyen yapay bir tatlandırıcıdır.Günümüzde market raflarındaki diyet kola gibi çeceklerde, düşük kalorili yoğurt ve şekersiz sakızın yanı sıra açıktan satılan baklava, reçel, helva ve süt tatlıları gibi birçok üründe yapay tatlandırıcı kullanımı artmıştır. 

                       
                                   yazının devamı...Etiketler: beslenme tedavi PNİ psikonöroimmunoloji

Önceki: Fizyoterapi
Sonraki: Genel Sağlık
Paylaş
Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google

İçerik Rss - Haberler Rss

Tasarım ve Programlama: Omnportal