Selda KOŞAR

       

                           Fizyoterapist, Osteopat

                       Psikonöroimmunolog

 


İstatistikler
Toplam: 280156
Aktif: 3
Bugün: 38
Dün: 109

FizyoterapiFITIK NASIL İYİLEŞİR

 

Sizce omurgada görülen fıtıklar iyileşir mi?


Ben evet, iyileşir diyorum çünkü vücudumuzda bir doku yaralandığı zaman vücut bu yaralanmayı onarma yeteneğine sahiptir. Nasıl ki elinizi kestiğinizde kesik yer iyileşiyorsa fıtık dediğimiz disk yaralanması da aynı şekilde iyileşecektir.


yazının devamı...BEYİN FELÇLİ (CEREBRAL PALSY) ÇOCUKLARDA KRONİK KABIZLIK VE OSTEOPATİ

 

Bu pilot çalışma kronik kabızlığı olan cerebral palsy'li çocuklarda osteopatik tedavinin etkinliğini araştırmak üzere tasarlanmıştır.

Çalışma bir gastroenterolog tarafından kronik kabızlık tanısı konmuş 13 cerebral palsy'li çocuğu kapsıyordu. Denekler iki gruba ayrıldı. 1. grup osteopatik yöntemlerle tedavi edildi, 2. gruba hem medikal tedavi hem de 1. grup ile tam olarak aynı osteopatik tedaviler uygulandı. Osteopatik yöntem olarak fasyal gevşetme, iliopsoas kas gevşetme, sfinkter gevşetme ve bağırsak mobilizasyonları uygulandı.


yazının devamı...


BEL AĞRISI HER ZAMAN BEL KAYNAKLI MI?

 

Bel ağrısı maalesef günümüzde bir çok kişinin hayatının bir parçası haline gelmiş durumda. Bunun için çoğu kişi çeşitli tedavi yöntemleri deniyor, bu yöntemler bazı kişilerde işe yararken bazı kişilerde işe yaramıyor. 

yazının devamı... 
BEL FITIĞINDA CERRAHİ OLMAYAN TEDAVİLERİN ETKİNLİĞİ

 

Bel fıtıklarında operasyonun en son çare olduğu hep söylenir. Bununla ilgili İngiltere Oswestry’deki The Robert Jones and Agnes Hunt Ortopedi Hastanesinde G. L. Cribb, D. C. Jaffray, V. N. CassarPullicino tarafından yapılan çalışmanın sonuçları hayli dikkat çekici...


yazının devamı...


 


 


BEL AĞRISI VE EGZERSİZ HAKKINDA 10 GERÇEK


1. Egzersiz bel ağrılarını düzeltmede yardımcıdır.

 

Mümkün olduğu kadar aktif olmak ve yavaş yavaş günlük yaşam aktivitelerini yapmak ağrıdan kurtulmak için çok önemlidir. Egzersize küçük, nazik hareketlerle başlanmalı ve yapabildikçe yavaş yavaş zorluğu arttırılmalıdır.


                                    yazının devamı...BEL AĞRISI VE BÖBREK HAREKETLİLİĞİ

 

 

Organ hareketliliği ve organların kaybettiği normal hareketlerini geri kazanması osteopati tedavisinin temelidir. Osteopatik değerlendirmede ağrılı bölgedeki kas, kemik, fasya, eklem, ve ağrılı bölgeyle ilgisi olabilecek sinir, damar ve organlara bakılarak ağrının asıl kaynağı bulunur. Eğer sorun organdaysa bu sorun hareket ya da dolaşım kaybı mı yoksa patolojik bir durum mu ayrımcı tanısı yapılır. Patolojik durum söz konusuysa kişi ilgili uzman hekime yönlendirilir, eğer organda dolaşım ya da organ hareketliliğinin kaybı gibi bir durum söz konusuysa o zaman osteopatik yöntemlerle organın dolaşımı düzenlenir ve hareketliliği geri kazandırılır. 


yazının devamı...


 
 


Etiketler: bel ağrısı fıtık fizik tedavi osteopati İzmir Bergama osteopat fizyoterapist

Önceki: Anne-Bebek
Sonraki: Beslenme
Paylaş
Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google

İçerik Rss - Haberler Rss

Tasarım ve Programlama: Omnportal